عملکرد زیست محیطی

 

واحد محيط­زيست شركت سيمان صوفیان

 

نشاني :
كارخانه : تبریز، کیلومتر 33 جاده مرند.
صندوق پستی 4713-51385
تلفن :6-041342527100

 
دفتر مركزي: تهران،خیابان دکتر فاطمی
روبروی وزارت کشور، خیابان چهارم، نبشکوچه رامین، پلاک 26، طبقه دوم، واحد سه ،

 
تلفن : 48896248021
تلفكس : 88953986-021

ايميل :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید">این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

اصل پنجاهم قانون اساسي

در جمهوري اسلامي حفاظت محيط­ زيست كه نسل امروز و نسل­هاي بعد بايد در آن حيات اجتماعي رو به رشدي داشته باشند وظيفه عمومي تلقي ميگردد.از اين­رو فعاليت­هاي اقتصادي و غير آن كه با آلودگي محيط­زيست يا تخريب غيرقابل جبران آن ملازمه پيدا كند ممنوع است.


معرفي شركت سيمان صوفیان

کارخانجات سیمان صوفیان در شمال غرب شهر تبریز با فاصله 33 کیلومتر قرار گرفته است. این شرکت در دی ماه سال 1345 تاسیس و تحت شماره 11219 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی تهران به ثبت رسیده است. سپس با انتقال مرکزیت شرکت به محل کارخانه به شماره 39 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی شهرستان شبستر ثبت گردیده و از مردادماه 1358 مشمول بند (ج) قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران شده است. در سال 1365 ماده 2 متمم قانون حفاظت و توسعه صنایع ملی ایران در مورد این شرکت اجرا و از تاریخ فوق شرکت توسط هیئت مدیره منتخب صاحبان سهام اداره می شود. از تاریخ 02/07/76 با انتقالبخش عمده ای از سهام به سازمان تامین اجتماعی،

این شرکت تحت پوشش سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و در حال حاضر با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت و تجربه تولیدی، تامین کننده تقریبا 3% از نیازهای سیمان کشور می باشد.کارخانجات سیمان صوفیان با تولید سالیانه 3/2 میلیون تن سیمان، اولین و بزرگ ترین تولیدکننده این محصول در شمال غرب ایران است که دارای دو واحد تولیدی با ظرفیت تولید روزانه بیش از 7000 تن کلینکر و بیش از 7200 تن انواع مختلف سیمان پرتلند خاکستری میباشد.

 

مقام معظم رهبری:

نظر اسلام، طبیعت متعلق به انسان و او امانت­دار این نعمت الهی برای نسل­های بعدی است، لذا کسی که اقدام به تخریب محیط­زیست کند به این امانت و به نسل­های بشری خیانت کرده است.


 

خلاصه ای از عملکردزیست محیطی شرکت سیمان صوفیان در سال93
1-نصب و بهره‌گیری از سیستم پایش مداوم آلودگی هواOn Line Monitoring System بر روی دودکش های اصلی و خروجی تصفیه خانه فاضلاب انسانی  به منظور پایش لحظه‌ای و مداوم.
2-اجرای طرح خوداظهاری پایش (نمونه برداری و آزمایش پساب خروجی تصفیه خانه بصورت ماهانه، اندازه گیری خروجی دودکش ها، اندازه گیری آلاینده های هوای محیطی، بررسی میدانی مبتنی بر عملیات نمونه برداری و اندازه¬گیری ذرات (غبار) معلق در هوای محوطه آبادی های اطراف کارخانه بصورت سه ماهه و ارسال به سازمان حفاظت محیط زیست استان).
3- مدیریت بهینه پسماندهای عادی و ویژه.
4- تهیه و اجرای طرح جامع مدیریت زیست محیطی EMS&EMPو طرح جامع زیست محیطی معادن.
5-    ایجاد تصفیه خانه فاضلاب انسانی و استفاده از آب تصفیه شده در امر آبیاری باغبانی و فضای سبز.
6- اصلاح، بازسازی و نوسازی سیستم های غبارگیردپارتمان-های مختلف جهت حفظ پاکیزگی محیط و جلب رضایت اجتماعی.                                              

 7- تبدیل بیش از 30 درصد کل مساحت شرکت به فضای سبز ( از 15 هکتار در سال 85 به 35 هکتار در سال 93)
8- استفاده از ضایعات دیگر شرکت ها به عنوان مواد اولیه در فرایند تولید از جمله (ماسه ریخته گری، ضایعات آهکی پالایشگاه نفت تبریز و شرکت پتروشیمی ...) در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی.
9- محوطه سازی و زیباسازی محوطه داخلی کارخانه.
10- کاهش صدای انفجار معادن با اصلاح روش چال زنی و استفاده از چاشنی های تأخیری جهت رعایت حقوق همسایگان.

11- اصلاح و کاهش ارتفاع پله های معادن سنگ آهک و ساماندهی به استخراج مواد
12- مشارکت در پروژه "احداث باند بتنی فرودگاه شهید مدنی تبریز" با تأمین سیمان پوزولانی تیپ دو برای اولین بار در کشور، به منظور استفاده بهینه از منابع، کاهش آلایندگی ها و افزایش عمر سازه های بتنی در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی.
13-مشارکت فعال دربرنامه هایزیست محیطی،نمایشگاه هاوو مناسبت های مختلف.
14-اصلاح الگوی مصرف شامل استقرار کامل سیستم اتوماسیون اداری و حذف کاغذ در گردش مکاتبات، نصب لامپ‌های کم مصرف در کلیه ساختمانهای زیر مجموعه شرکت و ....
15-ارتباط مستمر در زمینه آموزش با دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، سازمان مدیریت صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت در جهت ارتقاءسطحآموزشکارکنان و آگاهی به اهمیت مسائل زیست محیطی.
16-    اجرای پروژه های اصلاحی از جمله پروژه بهینه سازی سیستم غبارگیر رولرپرس و انبارکلینکر دپارتمان واحد چهار                                                              

 

سخن مدیرعامل


جهان امروز شاهد رقابتی گسترده به منظور دستیابی و استفاده بهینه از منابع کمیاب و محدود است که مسیر رشد بلندمدت و پایدار هر واحد صنعتی و اقتصادی را تضمین کند. با افزایش فعالیت‌های صنعتی و رشد روزافزون آلاینده های محیط زیست و مصرف منابع، ملت ها به طور جدی به راه کارهای حفظ محیط زیست و منابع تامین انرژیمی-اندیشند و در این راه مفهومی به نام توسعه پایدار بنیان گذاری گردیده است. سیمان صوفیان در طول عمر فعالیت صنعتی خود با سربلندی و افتخار اعلام می دارد که تمام فعالیت های صنعتی و تولیدی خود را با نگاه به مفهوم توسعه پایدار و با در نظرگرفتن حفظ محیط زیست و مسئولیت های اجتماعی منطبق با آن برنامه ریزی و اجرا نموده و امیدواریم بتوانیم گامی بلند در راستای حفاظت از محیط زیست در عرصه صنعت کشور برداشته و صنعت سبز به معنی واقعی کلمه را محقق نماییم.
منصور نجفی
مدیر عامل شرکت سیمان صوفیان                                                

 

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سیمان صوفیان میباشد.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت